Vážení rodiče, studenti,

níže v přehledu stručný souhrn informací k organizaci výuky a vzdělávání na našem gymnáziu od pondělí 7. prosince 2020.
Veďte prosím uvedené náležitě v patrnosti, sledujte pečlivě rozvrhy a pokyny v EDUPAGE.
V případě jakýchkoli dotazů či nejasností nás případně kontaktujte kdykoli.

1. Třídy nižšího gymnázia - osmileté studium (Prima - Kvarta) takto:
A) PREZENČNÍ výuka ve škole - Sekunda + Kvarta - pondělí až pátek 7. - 11. 12.
B) DISTANČNÍ výuka dálkově z domova - Prima + Tercie - pondělí až pátek 7. - 11. 12.

2. Maturitní ročníky (Oktáva a 4. A):
Také v týdnu 7. - 11. 12. pokračují v PREZENČNÍ výuce přímo ve škole

3. Žáci vyššího, osmiletého a čtyřletého studia (1. A , 2. A, 3, A, Kvinta, Sexta, Septima) takto:
A) PREZENČNÍ výuka ve škole - 2.A + Sexta + Septima - pondělí až pátek 7. - 11. 12.
B) DISTANČNÍ výuka dálkově z domova - 1. A + Kvinta + 3. A - pondělí až pátek 7. - 11. 12.

4. TĚLESNÁ VÝCHOVA - v prezenční výuce je ve stupni 3 PES zatím zakázána. Nicméně tyto hodiny nahrazujeme operativně "projektovou výukou", při které budou žáci pobývat při aktivní chůzi venku pod vedením tělocvikářů. V rámci náplně se chceme snažit o vhodnou podporu a rozvoj mezipředmětových vztahů (náplní tak dle možností bude mimo jiné například práce s mapou v terénu - zeměpis, způsoby záznamu pohybu v přírodě (GPS) - informatika, poznávání a úkoly z místní fauny a flóry - biologie / přírodopis atd.).
Chceme, aby žáci alespoň nějaký minimální pohyb v současné době měli.

5. Rozvrh pro dinstanční i prezenční výuku je operativně upravován a aktualizován, a to pro DISTANČNÍ i PREZENČNÍ výuku.

6. Centrální školní jídelna - žáci mohou obědy odebírat (stravovat se na místě běžným způsobem i odebírat do jídlonosičů či krabiček). Je nutné se včas předem aktivovat a objednat (www.jidelna.net).

S přáním klidného adventního období vás srdečně zdraví
Marek Bušek, ředitel školy, Gymnázium Lovosice