logoknihovna2021Naše zvelebená školní knihovna v závěru října opětovně otevírá. Zdejší prostory prošly rekonstrukcí, byly vybaveny novým nábytkem, a především proběhl generální úklid a uspořádání tamního knižního fondu. Nevyužívané knihy byly vyřazeny a jejich místo postupně zaujímají publikace nové. Velké díky

zde patří firmě Mondi Štětí, a. s., která nás v rámci grantu podpořila částkou 20. 000 korun právě na pořízení nových knižních titulů (a také škola dílem přispěla, knižní fond byl obohacen o knihy v hodnotě třicet tisíc). Mezi tituly je nyní v nabídce např. oblíbená Prašina, souborné vydání komiksu Maus či celá série Harryho Pottera, nejen pro maturanty jsou pak určené knihy Hany Mornštajnové či Miloše Urbana. V knihovně se nově schází čtenářský klub, jehož členové z Tercie doporučují k přečtení dystopii Neala Shustermana Bez šance. Půjčování je zdarma, v nabídce jsou publikace odborné i beletrie, zároveň knihy ze seznamu maturitní četby. Otevírací doba je vždy úterý a čtvrtek v době velké přestávky (9:55 až 10.15 hodin), dále dle domluvy (knihovnicí je češtinářka Jitka Musilová, které velmi děkujeme za aktivitu, případné dotazy zodpoví: musilovajZAVINACgymlovo.cz).

knih1

knih2