logoemiraty1Zajímavé postřehy ze života na „Blízkém Východě“ v hodině zeměpisu
„Jak lze například vystavět umělý ostrov, jak se správně a vhodně obléci ve Spojených arabský emirátach a jak lze poznat bohatství pouze dle SPZ na vozidle?“  To a ještě mnohem více se naši žáci naší Kvarty dozvěděli v uplynulých dnech ve vyučovací předmětové hodině Zeměpisu, kdy se uskutečnila zajímavá beseda. Koronavirus totiž donutil jednoho z našich absolventů gymnázia, Jakuba Chmelaře, k návratu domů z Dubaje, kde několik let žil a pracoval. Ten se v zajímavé debatě podělil o své zkušenosti a zážitky s našimi studenty a odpovídal na jejich dotazy. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací. Například jaké jsou náklady na život v Dubaji, jaké světové rekordy země drží, jaká místa a atrakce stojí za to navštívit, nebo jak nynější pandemie naprosto a zásadně změnila toto turisticky a hospodářsky atraktivní město. Děkujeme Jakubovi za návštěvu a přejeme brzký návrat do jeho dnes již domova v Emirátech.
Nela Kožáková (Kvarta) a Hana Jansová (učitelka zeměpisu)

emiraty1

emiraty2