logoenglisch3Ještě v samotném závěru prosince se naši zástupci zúčastnili tradiční mezinárodní soutěže v anglickém jazyce s názvem Best In English 2017. Celkově se tohoto klání zúčastnilo takřka osmnáct tisíc studentů ze 750 škol třiceti zemí světa (z ČR výzvu přijalo celkem 8152 studentů z 337 středních škol). A výsledky našich žáků nebyli úplně špatné - do lepší poloviny se dostala nakonec celá desítka  (ze 14 zapojených)

osob. Nejúspěšnějším našim řešitelem byl tentokrát Filip Murňák (Sexta), který bral finální 130. příčku (z 8.152 řešitelů v Česku, v mezinárodním porovnání to značilo 430. místo z 17.612 zapojených středoškoláků). Soutěžní on-line test je určen pro žáky středních škol (ve věku 15 - 19 let), je zdarma (pod záštitou MŠMT) a odpovídá úrovni B1 – C1. Otázky prověřují schopnosti v gramatice, porozumění textu a poslechu, když časový limit je 60 minut. Soutěž u nás organizuje Institut rozvoje kompetencí s partnerskou agenturou Czech-us (více info zde:http://bestinenglish.org/cz/nadchazejici-soutez/).