logosudentskevolbyTaké na našem gymnáziu se v počátku října uskutečnily Studentské volby, které suplují průběh opravdových voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (ty jsou na programu 20. - 21. října). Naši žáci si tak mohli v budově školy sami vyzkoušet, jak volby probíhají. "Hlasovat přišlo necelých 24% všech studentů starších 15 let a s jasnou převahou nad Stranou Zelených u nás vyhrála Česká pirátská strana, třetí v pořadí skončilo ANO 2011.

Účast studentů ve volbách byla bohužel nízká, a tak bychom chtěli upozornit na důležitost voleb, které jistě stojí za pozornost i v reálném životě. Příště se těšíme na vyšší zájem a účast ze strany studentů," uvedla k tomu jedna ze členek volební komise studentka Kateřina Procházková (3. A).

volby2017as

volby2017s