logobrain2Poslední den před jarními prázdninami se několik tříd našeho gymnázia vydalo na zajímavou a naučnou prohlídku, cílem byla liberecká IQ LANDIA. Na úvod jsme spatřili impozantní chemicko-fyzikální show a poté jsme si všichni sami prohlédli veškeré expozice zde vystavené. Ty nabízely témata týkající se člověka a vědy, od vesmíru přes vodní svět až po samotného člověka a lidské tělo. Mohli jsme zde otestovat i své schopnosti, talent a smysly, ale i odvahu a sílu, to vše velmi kreativní a zábavnou formou. IQ LANDIA nenechala nikoho chladným, každý nalezl expozice s tématikou, která ho zajímala, výběr byl vskutku rozmanitý. Na vlastní kůži jsme zde všichni i vyzkoušeli, jaké by to bylo být přítomni při živelných pohromách či katastrofách, zjistili jsme více o svém těle, nahlédli symbolicky do hlubin vesmíru, využili své logické myšlení a reakce při řešení četných úkolů a hlavolamů, zabrousit zpátky v čase, ztratili jsem se dokonce v zrcadlovém labyrintu, poznali i fungování přírodních i fyzikálních sil a nakonec se také pobavili trochou adrenalinu na simulátoru stavu beztíže. Každý tak odcházel s novými poznatky a pěknými vzpomínkami, a tak se poslední den školy, než se všichni rozjeli na prázdniny do hor, velmi vydařil," komentovaly sv bezprostřední dojmy a poznatky Kvartánky Markéta Mičková a Veronika Chadimová. "Já si osobně myslím, že ukázat studentům učivo i interaktivní formou velmi napomáhá rozvíjení jejich představivost a oživení motivace ke studiu, což je občas u některých opravdu potřeba. Podobné akce proto rozhodně podporujeme a věříme, že právě zábavou lze spojit i možné s nemožným - tedy studenty s učivem," doplnila svůj postřeh Bětka Preissová (taktéž z Kvarty).

iqlandia2