logoeconomy2V závěru ledna byl pro vyšší ročníky gymnázia realizován přednáškový blok s názvem Role podnikatele v ekonomice, který si pro naše studenty připravila zástupkyně Institutu ekonomického vzdělávání slečna Martina Bacíková. Její prezentace daných aktuálních témat byla velmi vstřícná a uchopitelná, což kvitovali mnozí z účastníků (třídy 2.A a Sexta, dále i seminář Základy podnikání). Přednášející postupně vysvětlila základní ekonomické zákonitosti a pojmy, dále rozebrala se žáky modelově i různé problémové ekonomické jevy, a to v kontextu konkrétních aktuálních příkladů z praxe. Žákům tak bylo vhodnou a srozumitelnou formou nastíněno reálné ekonomické prostředí dnešního světa i českého státu. V závěru byl prostor také na osobním dotazy, následnou debatu, diskusi i praktické rady. Děkujeme za příjemné a milé vystupování odbornice, poskytla adekvátní informace pro lepší pochopení toho, co vlastně ekonomie státu představuje, a jak funguje.

ekoprednaska1