logobesipZajímavého a zaslouženého ocenění se dočkala naše letošní maturantka Tereza Hellerová (4.A), která v těchto dnech převzala z rukou zástupců organizace bezpečného provozu BESIP, ústeckého krajského úřadu a regionálního ředitelství Policie ČR titul "Mistryně přesného parkování". Uvedená studentka totiž vyhrála nedávnou motoristickou

řidičskou soutěž pro středoškoláky, a to v rámci preventivního projektového programu s názvem Safety Road - prevence pro mladé řidiče. Záštitu nad celým projektem přitom převzal i republikový ředitel služby dopravní policie a podporuje jej také jeden z unijních fondů. Jednalo se v pořadí již o čtvrtý ročník, do něhož se zapojily stovky mladých lidí ve věku 17 až 19 let, mj. v rámci doplňkové školní vzdělávací aktivity právě i nejstarší žáci našeho gymnázia. Náplní tohoto workshopu byla například možnost vyzkoušet si trenažér na motocykl a motorové vozidlo, brýle simulující stav pod vlivem alkoholu a pod vlivem drog, simulátor nárazu v třicetikilometrové rychlosti či otočný simulátor. Ze zpětné vazby studentů vyplynulo pozitivní vnímání atmosféry smyslu akce. K Tereze míří gratulace a přání co možná nejnižšího počtu silničních karambolů!

parkovani2016