logodenlidskychprav1U příležitosti prosincového mezinárodního "Dne lidských práv" se nedávno uskutečnila v prostorách bývalé lovosické radnice závěrečná prezentace projektu "Stejné příběhy, jiná jména“. Septimánky Johana Červinská, Viktorie a Agáta Krobovy a Anna Tlustá zde představovaly formou interaktivní výstavy příběhy

dvou bojovníků za lidská práva. Část byla věnována panu Vladimíru Drápalovi, v jehož životě najdeme mnoho podobných momentů jako v životě druhé výjimečné osobnosti, pana Alese Pushkina. Ten je současným bojovníkem za lidská práva v Bělorusku a zároveň i tamním politickým vězněm. Výstava byla oživena vzpomínkami samotného pana Drápala, který přijal pozvání na besedu se studenty. Děvčatům děkujeme za perfektně odvedenou práci a vzornou reprezentaci školy," uvedla k aktivitě školní koordinátorka projektu, dějepisářka Miroslava Quaiserová.

tomasek2

< class="mce-object mce-object-undefined">