Erasmusplus logo 2018

Nevyřčené evropské příběhy

Schůzkou koordinátorů v rakouské Vídni bylo v prosinci 2018 fakticky zahájeno působení našeho gymnázia v mezinárodním projektu (v rámci programu Erasmus+) pod názvem „Nevyřčené evropské příběhy“. Na jeho realizaci naše škola získala grant ve výši takřka 30.000 €. Hlavním koordinátorem je Jämtlands Gymnasium Wargentin v Östersundu (Švédsko) a spolupracovat budeme s dalšími třemi školami. Kromě našeho dlouholetého partnera (Conservatório de Musica z portugalského Porta) jsou to dále Všeobecné a technologické lyceum Jeana Rostanda v Caen ve Francii a Istituto di Istruzione Superiore Tulliano z italského Arpina. Hlavním cílem projektu je popsat zajímavé a nepříliš známé příběhy osob z oblasti vědy, umění, literatury, politiky a podnikání, když finálním výstupem projektu bude „virtuální kniha". V plánu jsou schůzky ve všech zemích (u nás patrně v říjnu 2019), závěrečné setkání bude v listopadu 2020 ve Švédsku. O veškeré činnosti budeme průběžně informovat, držte nám palce.

Eplus projekt info tisk 122018Epnus info tisk 112018

Archiv projetků: