franko1

Naši gymnazisté z vyššího studia, kteří se věnují francouzštině, uspořádali již tradiční "Den frankofonie". Cílem a motivem je přiblížit mladším spolužákům, co si pod pojmem frankofonie mohou přesně představit. Vyjma samotného světového jazyka, který si studenti vyzkoušeli v kurzovém koutku pro začátečníky, se mohli zapojit například do soutěžního kvízu o frankofonii nebo si zahrát oblíbenou hru Francouzů – pétanque. Ti odvážnější se pak převtělili do virtuálních dresů francouzských fotbalových týmů a zahráli si i legendární počítačovou hru FIFA.

A poté, co si vším zdárně prošli, mohli se pustit do ochutnávání tradičních dobrot typických právě pro frankofonní země (v nabídce byly sýry, makrónky či palačinky na více způsobů). Povedenou akci, jejímuž průběhu pomohl i příznivý ráz počasí, navštívila i skupinka našich budoucích studentů z blízké základní školy. Děkujeme všem zapojeným organizátorům, hostům i sekci francouzštiny v rámci předmětové komise cizích jazyků, zejména pak panu učiteli Jedlinskému.

franko1