logokrevdarce2Pětadvacet našich studentek a studentů z nejvyšších ročníků se na začátku března v aktivní podobě zapojilo (v pozicích prvodárců) do dobrovolného bezplatného darování krve. Bez jakýchkoli debat a diskusí nejzáslužnější občanskou aktivitu si bez větších obtíží prožili na transfuzním oddělení ústecké krajské

nemocnice a nutno zdůraznit, že naši mladí gymnazisté i tamní zdravotní sestry byli při odběru naprosto fantastičtí! Panovala totiž neprosto neformální, příjemná i pohodová atmosféra, což tíhu okamžiku zásadním způsobem odlehčilo. Velké poděkování a hlavně hluboké lidské uznání patří všem zúčastněným, což osobně zdůraznil tamní primář Jiří Masopust i ředitel gymnázia Marek Bušek. Akce se setkala mezi středoškoláky se skvělou odezvou, na podzim ji pod hlavičkou GYMLOVO znovu zopakujeme. A přidat se k nám může samozřejmě kdokoli.

krev2

krev1