logoekolgie3Hned devítka našich zástupců hájila barvy GYMLOVO v nedávném krajském kole "Ekologické olympiády SŠ", jejíž krajské kolo se odehrálo v Ústí nad Labem. Soutěž organizuje (pod záštitou MŠMT) Český svaz ochránců přírody a jedná se o opravdu o náročnou záležitost, kdy mladí ekologové věnují akci

celý víkend. Čekala je například stovka otázek z poznávání rostlin a živočichů či praktický úkol v terénu na téma revitalizace Střížovského vrchu (připravila tamní fakulta životního prostředí UJEP) či řešení dílčích úkolů z botaniky, zoologie i pedologie. A tým ve složení Jirka Olšovec, Simona Stejskalová a Klára Žamberská obsadil celkové velmi pěkné šesté místo v konkurenci dvaadvaceti družstev z celého kraje. V doprovodných soutěžích pak naši žáci vybojovali i četná medailová místa. Všem soutěžícím velmi děkujeme za reprezentaci školy.

EKOL1

EKOL2