logoprogramingStudent naší víceleté Septimy Petr Filip (na fotce druhý zleva) se v počátku června na ústecké UJEP (katedra informatiky) stal celkovým vítězem druhého ročníku tzv. "HACKITHONu" . Týmová soutěž (náš gymnazista byl součástí pětičlenného družstva jako jeho nejmladší člen a zároveň i jediný

středoškolák!!!) obnášela čtyřiadvacetihodinovou porci programátorské práce v oblasti zpracování a vizualizace dat. Klání je určeno pro všechny nadšené (nejen) vývojáře starší 15 let, kteří v soutěži poměřili své schopnosti při tvorbě praktických open-source aplikací. Petrovo uskupení vyhrálo s vítěznou aplikací určenou k analýze pohybové aktivity z chytrých náramků, za což obdrželo nejen diplom ale také finanční odměnu dvacet tisíc korun! Dobrá práce, za nás jednoznačně palec nahoru!

Filip prograovani