logopoet4V pořadí již čtvrtý ročník naší školní akce "Den poezie" se sice letos vlivem pandemie uskutečnil v poněkud komornější atmosféře, nicméně na úžasných výkonech všech zapojených studentů se to nijak neprojevilo. Letos v podtextu Božské komedie italského klasika Dante Alighieriho v reprezentativních prostorách staré

lovosické radnice předvedli nejmladší Primáni dramatizaci části Peklo (být puberťákem v dnešní době diktátu sociálních sítí a dokonalých obálek časopisů bývá někdy opravdové "peklo"). Terciáni naopak zpracovali část Očistec (v moderním pojetí dnešního člověka, který se musí postavit čelem ke svému prohřešku a odčinit jej; autorem textu přímo pro třídu se stal režisér Ladislav Valeš). A studenti prvního ročníku se pak věnovali zpracování části Ráj. Děkujeme lovosické radnici a knihovnici paní Dostálové za spolupráci, stejně jako našim studentům a kantorkám, které se podílely na přípravách a zdárné realizaci.

Krátké video "ZDE"

poesie2