logoibobr3Náš Septimán Petr Filip dosáhl na celostátně nejlepší výsledek v rámci kvalifikačního kola předmětové (MŠMT akreditované) soutěže "i-Bobr" Bobřík informatiky (v kategorii SŠ Senior)! Z více než 5.000 zapojených středoškoláků obsadil první příčku (výsledky zde:). Ani další zástupci GYMLOVO

se vůbec neztratili, Radim Krejbich a Jan Červenka (oba Septima) se totiž také vešli do prvních 5% neúspěšnějších řešitelů z celé ČR. A naši školu dále úspěšně reprezentovali také Vojtěch Haslinger (3. A) a Michal Drašnar (Oktáva). Ústřední finále je na programu v počátku února 2022, budeme držet palce! Uvedená soutěž si za cíl klade seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

filip diplom iBOBR