logomatklokan1S mírným zpožděním byly až nyní zveřejněny finální výsledky mezinárodní soutěže s názvem Matematický klokan 2020, které se uskutečnilo (zpožděné vlivem pandemie) až na podzim loňského roku. A parádně se zde předvedla jedna z našich nejmladších studentek Barbora Kubínová (třída Prima), která (ve věkové kategorii Klokánek) obsadila v celostátním kole uvedeného klání konečné PRVNÍ MÍSTO!

Barčo, blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci lovosického gymnázia! Opravdu velmi dobrá práce, "klobouk dolů" před výkonem 🎩👍🙂
Letošní ročník prestižní školní vědomostní soutěže se uskutečnil právě v těchto dnech, o výsledcích budeme také informovat. Matematický klokan je mezinárodní akce s takřka třicetiletou tradicí (v ČR poprvé v roce 1995) a pořadatelem je u nás Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.

MKlokan 2020 diplom Kubinova Pm