logoerasmusplusNa pětadvacet studentů a kantorů z celé Evropy (Švédsko, Portugalsko, Itálie, Francie) hostíme v těchto dnech (14. - 18. října) u nás na gymnáziu, když právě v Lovosicích se nyní uskutečňuje tzv. mobilita v rámci mezinárodního programu ERASMUS+. Na celou skupinu (včetně zástupců GYMLOVO) čeká v projektu (Nevyřčené příběhy) bohatý program, jemuž vévodí

středeční výstava a setkání s profesně úspěšnými osobnostmi (z oblasti vědy, kultury či žurnalistiky) původem ze zahraničí, nicméně žijícími v České republice. Vedle toho přijde na řadu i poznávání nejen města, okolí a celého regionu (například Terezín, Házmburk, Lovoš, zámek Chyše nebo historická Praha). A v úvodní den nechybělo ani přivítání ředitelem školy, zdravice od školního sboru Tutti Pazzi či přijetí na radnici a prohlídka centra i parku Osmička u Labe. Jednacím jazykem je angličtina, studenti bydlí recipročně v rodinách. FOTO: Kamila Tylová (2. A).

era2019a

era2019b