logoekologolymp2Ve velmi dobrém světle se představily dva naše školní týmy v rámci nedávného krajského kola Ekologické olympiády, které se uskutečnilo v počátku října v nejsevernějším městě republiky Šluknově (hostitelem byla tamní lesnická škola). Družstvo Sextánů (ve složení Natálie Klitschová, Michal Drašnar a Hoang Bich Thuy) bylo znovu vynikající, obhájilo loňské třetí místo.

A i nejmladší benjamínci (Matěj Ryšavý a Vojtěch Khestl z Kvarty a a Anežka Čapková z 1. A) si vedli v premiéře dobře (14. příčka z dvacítky účastníků). První den soutěžící odpovídali testy, poznávali dřeviny, vodní elektrárny, ryby či dravce. Druhý den pak zjišťovali povědomí obyvatel o zadržování vody v přírodě a hospodaření s vodou. Odpoledne pak měli za úkol prozkoumat tamní Židovský vrch a navrhnout nějaké řešení na využití této lokality k rekreačním účelům. Soutěžícím děkujeme za předvedené výkony i reprezentaci školy.

EKO olymp Sluknov 102019