logostadsebnitzV uplynulém týdnu (úterý 11. června) navštívila skupina studentů němčinářů (z vyššího stupně gymnázia) a kantorů jazykářů naši novou partnerskou školu - Institut für berufsbildende Fachschulen und Lehrgänge v saském městečku Sebnitz nedaleko českých hranic. Tato střední odborná škola je zaměřená zejména na vzdělávání v sociální sféře. Během prvotního pracovního setkání

tak šlo zejména o to, aby se společně seznámili a poznali čeští i němečtí studenti mezi sebou. Českou výpravu oficiálně přivítala ředitelka tamního institutu (paní Lippet), poté si všichni společně prohlédli školu a v rámci německo-české jazykové animace se i snažili zlepšovat své jazykové dovednosti. Návštěva byla zakončena prohlídkou malebného města, které leží v Saském Švýcarsku. Noví přátelé ze Sebnitz nám návštěvu oplatí zde v Lovosicích již v září příštího školního roku.

seb20196b

seb2019a