logostojanova1Také naše gymnázium mělo svého zástupce (Nikol Stojanová z Oktávy) na Studentské vědecké konferenci, kterou hostilo (22.11.) univerzitní centrum pražského VŠCHT v Chemparku společnosti Unipetrol (Záluží u Mostu). Jednalo se o přehlídku „vědeckých“ prací žáků středních škol a víceletých gymnázií z celé republiky (představilo se zde celkem 30 studentů) se zaměřením na technická a přírodovědná témata.

Nikol ve své práci s názvem Vnímání chuti představila výzkum, v jehož rámci se zabývala vnímáním hořké látky TBC (fenylthiokarbamidu) u obyvatel Ústeckého kraje. Její projev byl při prezentaci precizní i příjemný, při diskusi pak reagovala velmi pohotově. I když celkově nezvítězila, předvedla opravdu skvělý výkon,
v konkurenci se rozhodně neztratila. Navíc získala cenné zkušenosti, které může využít v dalším studiu. Děkujeme za reprezentaci a věříme, že i v příštím ročníku bude nějaký šikovný mladý vědec naše barvy opět hájit.

stojanova1

stojanova2