logoslovekvtisni2Jak jsme informovali, skupina našich studentek (ze 3. A) se pod vedením učitelky dějepisu Miroslavy Quaiserové v průběhu minulého školního roku zapojovala do projektu "Z místa, kde žijeme" (zaštiťuje Člověk v tísni v rámci panelu Jeden svět na školách). Z novodobé české historie byl tentokrát tématem Únor 1948, a to očima pamětníka (respondentem se gymnazistkám stal občan Roudnice nad Labem

pan Miroslav Kubík, ročník narození 1925, absolvent tamního gymnázia a pražského VŠCHT. Na krátké video s ním se můžete podívat zde. Projektová aktivita se definitivně uzavřela nyní v pátek (2.11.), kdy se v budově školy uskutečnila poutavá beseda právě s panem Kubíkem. A jednalo se o velmi bezprostřední a příjemné setkání s vitálním člověkem, děkujeme pamětníkovi i našim žákům. Část projektového tým poté v tentýž den zároveň navštívila i finální galavečer s vyhlášením a prezentací závěrů Příběhů bezpráví v pražské Lucerně.

z mista kde zijeme2 650

z mista kde zijeme3 650