logoles1V počátku června se naši studenti z němčinářských skupin (převážně Kvarta a Tercie) zúčastnili výjezdního pobytu v Bavorsku. Jednalo se o setkání mládeže z Česka a Německa, kde naši žáci strávili tento týden společně s kolegy z berlínského gymnázia Rosy Luxemburgové. Letošní téma bylo zaměřené na ochranu životního prostředí s "Les opravdový a ne virtuální". Na programu byly

kromě jazykových animací, teambuildongových aktivit a sportovních klání i výlet do Soosu a Waldsassenu, pěší trek na Waldstein a při zpáteční cestě nechyběla ani návštěva Karlových Varů. Co je však nejpodstatnější, navázala se nová přátelství a byla možnost vyzkoušet si znalost cizích jazyků opravdu v reálném prostředí s vrstevníky. Aktivita byla realizována ve spolupráci s ekologickým vzdělávacím centrem Hohenberg v útulném rekreačním zařízení Schullandheim Weissenstadt a naše gymnázium se tohoto projektu zúčastnilo již počtvrté.

bavori2018a

bavor2018b