logopribehybezpravi1"V počátku listopadu jsme se vypravily do pražské Lucerny, kde jsme měly možnost vystoupit před významným obecenstvem a představit naše zpracování projektu Z místa, kde žijeme (v rámci aktivity Příběhy bezpráví - www.pribehybezpravi.cz). Na pódiu jsme měly zodpovědět tři otázky, což se nakonec také stalo, avšak vše probíhalo úplně jinak, než jsme zkoušeli na generálce. Pobyt na pódiu byl totiž velice spontánní, právě díky tomu jsme si nakonec vysloužily ohromný ohlas od publika.

Nejen, že se nám povedlo pobavit takové osobnosti, jakými jsou pan Jan Svěrák, Šimon Pánek či Karla Schwarzenberga. Během večera si nás zastavilo ještě několik dalších hostů se slovy jako: úžasné, spontánní, jen tak dále. Organizátorka projektu nám poté poslala i děkovný mail. Nadšený byl však zejména pan Zdeněk Bárta, jehož životní příběh jsme zpracovaly. A to pro nás bylo nejdůležitější," zaznamenala své postřehy Veronika Grindlerová, členka projektového týmu a letošní maturantka ze 4. A. "Já osobně bych rád vyjádřil uznání za vzorné reprezentování vaší školy při projektu Příběhy bezpráví organizace Člověk v tísni, a to právě studentkami Monikou Burgerovou a Veronikou Grindlerovou - zejména při slavnostním předávání Cen Příběhů bezpráví, které se konalo v nabitém sále paláce Lucerna. Vystoupení obou studentek bylo vysoce profesionální, důstojné a sklidilo nejen obrovský potlesk, ale i vřelý zájem účastníků při společenském setkání v tamním Mramorovém sále. A uznání zaslouží i paní profesorka Quaiserová, a to za svou důležitou práci, kterou dokáže úspěšně vzbudit tak hluboký zájem studentů o novodobou historii," konstatoval Zdeněk Bárta.

bartalucerna1