logovienTakto zaznamenala své reportážní dojmy z nedávného výjezdu školy do Rakouska letošní maturantka Lucie Arsenjevová (4.A): "V závěru září se maturitní ročníky vypravily objevovat krásy rakouského hlavního města Vídně. Náplň projektu byla orientována na poznávání nejzajímavějších míst města a samozřejmě na zlepšení německého jazyka. Odjezd proběhl v brzkých ranních hodinách od budovy

gymnázia, odkud započalo dvoudenní dobrodružství. První kroky směřovaly do věže Donauturm, která nabídla překrásný pohled na město. Odměnu pak představoval útulný park skýtající nádheru rakouské zeleně provoněné různými druhy květin. Po poledni se nám nabídl kouzelný pohled na letní sídlo Habsburků Schönbrunn, nemohla být opomenuta ani moderní stavba Hundertwasserhaus. Poslední cíl středečního dne představoval zábavný park Prater. Na své si přišlo hlavně chlapecké osazenstvo, které vypadalo jako smyslů zbavené. Druhý den za ranního kokrhání studenti opustili ubytování v Lednici a vyjeli vstříc slunečnému dni. Ten byl naplánován jako projektový den, založený na samostatné práci. Žáci měli možnost navštívit nejrůznější muzea, galerie i světově proslulé památky. Ovšem téměř nikdo také nezapomněl ochutnat nejrůznější vídeňské speciality jako například Sachertorte, Apfelstrudel a kávu Melange. Společnou fotografií u památníku Marie Terezie putování skončilo. Výlet se setkal převážně s pozitivními ohlasy: "Zájezd se mi moc líbil, avšak příště bych vynechala práci s pracovními listy. Bylo by to méně hektické,” okomentovala účastnice zájezdu Lucie Kárová. I kantorky hodnotily výlet kladně: "Myslím, že jsme zažili nádherné dva dny a doufám, že se do Vídně ještě někdy rádi žáci podívají,” shrnula cestou domů němčinářka Rita Vlčková.

viden2017a