Do dvou aktivit, které vhodně spojují a podporují mj. i mezipředmětové vztahy, se v posledních dnech a týdnech zapojily týmy našich mladých gymnazisté (z Primy a Sekundy). Muzeum přírody Český ráj a organizace HERPETA (zaměřuje se na výzkum obojživelníků i plazů, výzkum, osvětu a environmentální výchovu) vyhlásilo další ročník oblíbené soutěže Namaluj obojživelníka nebo plaza - tentokrát na téma Blatnice skvrnitá (Pelobates fuscus) a Užovka stromová

(Zamenis longissimus). Úkolem je ztvárnit různá vývojová stádia těchto obojživelníků, když cílem je obecně vzbudit u žáků kladný vztah k ochraně přírody (na obrázku např. soutěžní dílo naší žákyně Anety Chládkové). V polovině června bude jasno, komu se to povedlo letos nejlépe. A právě Primáni a Sekundáni se v rámci environmentální výchovy zapojili také do jiné obdobné soutěže „Fauna a flóra Ústeckého kraje“, kterou vyhlásil náš zřizovatel. Úkolem bylo nakreslit libovolného živočicha, rostlinu či strom, napsat k němu základní informace a důvod, proč si autor vybral právě jeho. Všechna soutěžní díla budou následně vystavena ve skanzenu chomutovského zooparku.