"V závěru dubna se třída Kvarta pod vedením pana učitele Nováka vydala na Městský úřad v Lovosicích. Důvodem byla naplánovaná exkurze na zdejší radnici, a to takovým způsobem, aby prezentace a následná diskuse, jež byla pro žáky lovosického gymnázia připravena, souvisela s právě probíraným školním učivem. Hned po příchodu se nás tak ujala tisková mluvčí a sekretářka pana starosty a spolu se samotným panem starostou nás poté zavedli do malé zasedací místnosti. Zde došlo

k formálnímu přivítání a představení prezentace na téma „Město Lovosice.“ Dozvěděli jsme se například, jaké jsou vlastně výdaje a příjmy městské kasy, co vše se v Lovosicích plánuje nového, jak to chodí při komunálních volbách, nebo třeba které přesně pozice najdeme v zastupitelstvu města a řadu dalších věcí. Celou dobu panovala klidná a milá atmosféra. Jsem si jistá, že jsme si všichni z přednášky o našem krásném městě něco odnesli. A tím nemyslím doslova jen modré propisky :-) ale zejména nové poznatky a informace o faktech, které mnohým z nás byly doposud neznámé. Tímto příspěvkem chci zároveň poděkovat všem, kteří se podíleli na organizování a zajištění přednášky pro naši třídu," přiblížila své postřehy z nedávné exkurze na lovosické radnici Karolína Schejbalová z Kvarty.