Výtečnou celkovou druhou příčku obsadil v celostátní soutěži v programování s názvem SCRATCH CUP 2017 náš Sekundán Petr Filip. V konkurenci více než stodvaceti žáků z patnácti různých škol z celé ČR předvedl doslova excelentní výkon, a nechal tak za sebou prakticky všechny další účastníky. Ti se navíc často "rekrutovali" z mnohých prestižních a elitních škol, jakými jsou např. pražská gymnázia Jana Keplera a Christiana Dopplera. Soutěž byla určena pro druhý stupeň ZŠ

a třídy nižšího studia gymnázia a Petr patřil k těm zcela nejmladším (v ročníkovém srovnání byl nejlepší). Uvedený žák bude o organizátora oceněn a naše škola se s gratulací i velkým uznáním velmi ráda připojuje! Naši školu dále zdárně reprezentoval i Jan Červenka (Sekunda), Tomášové Jehlík a Pernekr a Laura Husáková (všichni Tercie). Systém Scratch představuje webovou aplikaci, jejímž prostřednictvím lze programovat interaktivní příběhy, hry a animace a sdílet svoje výtvory s online komunitou. Mladým lidem pomáhá naučit se myslet tvořivě, přemýšlet systematicky a spolupracovat, což jsou bezesporu podstatné dovednosti pro život v 21. století. Více info čtěte zde: https://scratch.mit.edu/.

SCRATCH Cup CZ 2017