Skupina žáků vyššího studia (třídy 3. A, 4. A, Septima, Oktáva) se v rámci praktické výuky vydala na exkurzi do regionální pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem. A jaké byly bezprostřední dojmy a postřehy našich "rosniček"? "Nám jako studentům byl dopřán kvalitní a obsáhlý výklad od jednoho z pracovníků ústavu, a to ohledně všech pracovních záležitostí. Následovaly ukázky přístrojů, elektronického zařízení i vysvětlení, co je vlastně náplní práce v hydrometeorologickém

ústavu. Dozvěděli jsme se něco málo také o historii samotného ústavu i o měření teplot a srážek. Studijní výlet jsme si užili, jen snad pro příště by nám mohlo přát počasí," uvedla k tomu Septimánka Markéta Rysová. "Strávili jsme zde dvě hodiny a prohlédli si jak venkovní vybavení stanice, jako například srážkoměry nebo teploměry, ale i vnitřní pozorovatelnu, kde je monitorována situace u nás i ve světe, a odkud jsou podávány zprávy do médií a rádií pro celý kraj i republiku. Osobně mě asi nejvíce zaujala jednorázová sonda, která je na balónu vysílána do atmosféry, aby monitorovala stav počasí ve vyšší nadmořské výšce. Bylo to příjemné úterní odpoledne a rozhodně jsme se dozvěděli více praktických informací, které se do budoucna mohou hodit," doplnila Michaela Hašková.