„Můj den s Kofilou.“ Tak znělo téma letošního ročníku soutěže „I ty jsi filmařem!“ vyhlášené společností Febiofest a Nestlé, jež oslovilo skupinu našich žáků Kvarty a Sexty, kteří se zajímají o film. Ze čtyřiceti přihlášených filmů byl jejich černobílý film vybrán do šestice nejlepších, a ačkoli si z finálového večera neodnesli hlavní cenu (tedy padesát tisíc korun), výhrou byl už jen fakt, že soupeřili jako naprosto nejmladší, a to s hotovými dospělými filmaři, se kterými také měli možnost zúčastnit se filmového

workshopu vedeným profesionálními dokumentaristy. Finální film nám žáci zatím zveřejnit nedovolili, je však pravděpodobné, že se objeví na letošním GYMLOVO Dni divadla (9.5.). A jaké jsou osobní postřehy účastníků? „Nejtěžší z celého průběhu soutěže byl zcela určitě vražedný termín dvou týdnů, během nichž jsme měli celý film vymyslet, natočit, náležitě sestříhat a zaslat porotě. Do všeho zmíněného jsme však vkročili velmi odhodlaně a jak je vidět, tento tah se vyplatil. Vzhledem k našemu nízkému věku bylo milé i chování ostatních filmařů, kteří nás přijali takřka za své. Workshop (jehož výplodem je dokument za spolupráci všech finalistů) jsme si tak všichni mohli užít i v přátelské atmosféře. A velké díky patří však nejen filmařům a dokumentaristům, ale také paní učitelce Karfíkové, která se soutěží v těsném konci termínu přišla. Díky níž jsme tedy mohli získat zkušenosti, jež nám všem pozdější situace přinesly,“ zaznamenala své dojmy Alžběta Preissová z Kvarty. A my samozřejmě kvitujeme aktivitu zapojených studentů, ani tato zkušenost se jim určitě neztratí.