Také letos se tři naši Primáni zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Adama Riese. Vítězové školního kola navštívili na dva dny mostecké gymnázium, aby zde reprezentovali GYMLOVO v česko-německé soutěži pojmenované po německém matematikovi. Po zábavném večerním programu, kde se účastníci seznámili s postavou uvedeného vědce, společně s kolegy z dalších škol luštili nejrůznější hlavolamy následoval odpočinek. Druhý den dopoledne se uskutečnila samotná soutěž.

A naši nejmladší gymnazisté se rozhodně nedali zahanbit, když Matěj Ryšavý obsadil konečné dělené třetí, tudíž postupové, místo! Magdalena Racková skončila ve druhé a Viktorie Krobová ve třetí desítce (z téměř padesáti soutěžících) konečného pořadí. I tento den se myslelo na doprovodné akce, žáci tak navštívili například areál tamního slavného přesunutého kostela. Všem třem děkujeme za vzornou reprezentaci školy, Matějovi přejeme hodně štěstí do blížícího se finále v německém městě Annaberg - Buchholz.