logocvutarchiVelmi atraktivní studijně-naučně-poznávací výjezd absolvovali s pedagogickým doprovodem naši nejmladší Primáni, kteří jen těsně před jarními prázdninami zamířili na poutavou exkurzi do areálu fakulty architektury pražského ČVUT (včetně její nové budovy z roku 2011). Návštěvu zprostředkoval jeden z rodičů našich žáků pan Agler, za což mu samozřejmě velmi děkujeme. Na programu byla nejen prohlídka samotné

architektonicky zajímavě řešené budovy či dva ateliéry s vystavenými pracemi studentů, ovšem například také workshop. Zde se žáci nejdříve seznámili s prací architekta, diskutovali o bydlení a dostali i několik rad před vlastní tvorbou. Pomyslnou třešničkou na dortu pak totiž bylo navrhování domů a vytváření modelů z polystyrenu, když mladí autoři na konci své projekty následně i představovali. Nutno podotknout, že exkurze se jednoznačně povedla, všichni účastníci odjížděli naprosto nadšení a spokojení. Rádi bychom se do budoucna domluvili i na tom, aby se na architekturu podívali i naši starší žáci, kteří by o jejím studiu mohli mít již i reálný zájem.

architekt2017a

architekt2017c