logogl4u2015Velmi povedené bylo finále letošního ročníku naší soutěže GYMLOVO 4 U, kterou každoročně připravujeme pro žáky ze 7.-9. tříd základních škol na Litoměřicku. Více než solidní odezva, parádní účast, přátelská a tvůrčí atmosféra v budově školy i patřičná divácká atmosféra ve školní tělocvičně při finále. Líbilo se všem, děkujeme účastníkům, kantorům i stávajícím žákům za spolupráci. A takto zaznamenaly své bezprostřední dojmy z akce Barbora Kožíšková a Eliška Kopřivová (obě ze Sexty): "Stojíme u hlavního vchodu nastoupeni ve svítivě žlutých školních tričkách a bedlivě očekáváme příchod více než dvaceti soutěžních týmů. Každý z nich má přiřazen studenta naší školy jako doprovod. Všichni se postupně shromažďují v tělocvičně a pan ředitel soutěžící proslovem vítá a přeje hodně zdaru při plnění jak sportovních, tak i vědomostních soutěží. Týmy se rozprchávají i se svým doprovodem do všech stran na příslušná stanoviště. Mají možnost excelovat ve sportovních dovednostech jako je například skok přes švihadlo, házení na koš či běh. Dále ukázat schopnost orientovat se v oblastech fyziky a chemie, informatiky, zeměpisu i jazycích. Probíhá posledních pět minut soutěže a všichni pomalu odevzdávají své archy ke kontrole. Organizátoři sčítají body, které měli soutěžící možnost na stanovištích vybojovat. Všechny čeká přestávka a poté už velké finále a konečné vyhlášení vítězů. O vítězi se rozhodlo hravou opičí dráhou, kterou všichni finalisté absolvovali na čas. Všichni si vedli skvěle, ukázali bojovnost a týmového ducha, ale vítěz mohl být jen jeden. Nakonec se jako nejlepší ukázal tým z 1.ZŠ Lovosice (Martin Zalabák, Petr Kratochvíl, Jiří Kratochvíl), druzí se umístili žáci ze ZŠ Velemín (Dominik Rychtárech, Tomáš Ellmrich, Jan Mujer) a třetí místo obsadila ZŠ A. Baráka (Adéla Vostrá, Elisabeth Daniela Harrerová, Michal Žádník). Letošní ročník se vydařil, těšíme se na příští."

finalegl4u2017b

finalegl4u2017a