logopritodniskolaZajímavou aktivitou se nedávno prošli žáci naší Kvinty a 1.A, kteří se přímo zde ve škole aktivně zapojili do projektových prezentací svých vrstevníků z pražského gymnázia Přírodní škola. Tato instituce totiž každoročně realizuje dvoutýdenní výzkumný projekt - tzv. Expedici, a právě v letošním roce se stala badatelskou lokalitou blízká oblast Českého středohoří (více info zde:www.prirodniskola.cz/o-skole/skolni-projekty/expedice-2016/). V rámci zakončení a výstupů z projektu pak skupina studentů z Prahy navštívila naše gymnázium, aby své zjištěné poznatky a výsledky v místě živě diskutovala s našimi žáky. Mezi tématy prezentací a debat těchto studentských výzkumů se tak například objevily práce s názvy: Život v místních prameništích, geologické zajímavosti Českého středohoří, Hornictví na Bílinsku, Terezín zblízka nebo Hrady v Českém středohoří. Zapojení našich studentů a spolupráci hodnotíme z tohoto pohledu zejména jako zajímavé doplnění a zpestření výuky ve třídách, což není v rámci vzdělávání a spolupráce mezi školami rozhodně na škodu.

prirodniskola