logoekologie4Hostitelem 22. ročníku krajského kola Ekologické olympiády se stali kolegové z kadaňského gymnázia, když naši školu zde (pod vedením bioložky Mgr. Řezníčkové) zastupovala dvě trojčlenná družstva. Šestice žáků Septimy neváhala strávit celý víkend v krásném historickém městě Kadaň a "mořit se" zde nad soutěžními úkoly uvedené soutěže. Kromě testu, který obsahoval stovku otázek a poznávání nejenom brouků, motýlů a bylin, ale i např. i... vrcholů Českého středohoří, plnili i jiné úkoly. V praktické části pak museli formou ankety zjistit obecné povědomí občanů o současných nebo plánovaných rekultivacích v okolí a navrhnout další řešení. Další úlohou byl například návrh na vybudování naučné stezky v Rooseveltových sadech v Kadani. Oběma našim celkům se dařilo, mezi takřka třicítkou středoškolských týmů skončily v popředí výsledkové listiny. Družstvo ve složení Jakub Kafka, Anna Sammartino a Barbora Šafránková skončilo těsně za nejlepší desítkou, další tým (Tereza Cimrmanová, Michaela Hašková a Dominik Vrba) vybojoval dokonce celkovou osmou příčku. Děkujeme za reprezentaci školy.

ekololymp