logoklokan2Na čtyři desítky žáků našeho gymnázia se zapojily do nedávného školního kola tradičního klání s názvem Přírodovědný klokan (soutěžní porovnání znalostí a vědomostí z přírodovědných oborů a předmětů). V rámci dvou vypsaných věkových kategorií (KADET pro Tercii a Kvartu + JUNIOR pro Kvintu, Sextu, 1.A a 2.A) předvedli zúčastnění studenti solidní výkony. Mezi mladšími byl nakonec nejlepší Michal Drašnar z Tercie, který získal 70 bodů, stříbro brala Tereza Paurová (Kvarta, 60 bodů) a bronz Karolína Schejbalová (také Kvarta, 58 bodů). Mezi staršími se nejlépe předvedla Denisa Růzhová z Kvinty se ziskem 79 bodů, druhý skončil Josef Hajný (2.A, 62 bodů), třetí příčku pak společně obsadili Vojtěch Puchar (2.A) a Denisa Sveida (1.A) se shodnými 56 body. Jedná se o podporovanou soutěž v rámci dotačního programu MŠMT s názvem Excelence. Všem děkujeme za účast, nejlepším blahopřejeme.