V přílohách naleznete seznamy pracovních sešitů pro příslušnou třídu naší školy (studium pro školní rok 2024 / 2025).
Učebnice a pracovní sešity 2024 / 25
Objednávky přijímá školní kancelář do konce června, doručit objednávku (stačí mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a bezhotovostně uhradit prosíme nejpozději do 30. 6. 2024). Další pokyny naleznete v přílohách.
Případné dotazy směřujte na paní školní hospodářku D. Doškovou (tel. 778 460 037).
Děkujeme za včasnou součinnost i spolupráci.
Vedení školy, Gymnázium Lovosice

Učebnice a pracovní sešity 2024 / 25
Děkujeme za včasnou součinnost i spolupráci.
Vedení školy, Gymnázium Lovosice

Ahooooj z vodácké Vltavy

voda1

Na pět desítek našich studentů i jejich vodáckých instruktorů prochází prošlo v počátku června radostmi i strastmi vodáckého řemesla na nejhezčí české řece Vltavě. Vedle jezů, propustí a šlajsen navíc nechyběla ani architektura či historie (klášter ve Vyšším Brodě, hrad Rožmberk či architektonický skvost v podobě Českého Krumlova). Parta byla letos skvělá, žádoucí vzájemná podpora odpovídající a počasí ve finále solidní. Výcvik na vodě i celý týden pobytu tak byl jedna velká radost, což kvitujeme.

voda1

voda2

Holky slaví republikové stříbro!

Brno3

Na famózní (a historicky veleúspěšný) výsledek dosáhl náš školní dívčí tým GYMLOVO, který v nedávném národním finále lehkoatletického Poháru rozhlasu v Brně vybojoval v drsné konkurenci sedmi škol z celé ČR skvělé celkové druhé místo! Smekáme před jejich výkonem, opravdu excelentní práce, dámy. Velké uznání za parádní reprezentaci gymnázia i celého Ústeckého kraje zasluhují: Barbora Kubínová, Eliška Sedláková, Anna Limberková, Eliška Hrabánková, Viktorie Seifertová, Monika Nedorostová, Ema Týnková, Klára Bernášková a učitel tělocviku Jiří Willner. Bravo!

Brno1

brno2

Brno3

Brno4

Ocenění malíři vystavovali

VV obraz

Také letos vyhlásil litoměřický Dům dětí a mládeže výtvarnou soutěž, když téma letošního ročníku znělo: "To jsem já / Autoportrét." Naše gymnázium reprezentovala řada vybraných zdařilých prací mladých studentů, jejichž vznik koordinovala učitelka výtvarné výchovy Jiřina Nýdrová. Odborná komise všechny došlé umělecké výtvory finálně zhodnotila a mezi oceněnými byli i naši zástupci. V kategorii středních škol a gymnázií vyhrál Mikuláš Bortlík (Kvinta) a druhé místo brala Eliška Richterová (1. A).

Tradiční den Frankofonie

franko1

Naši gymnazisté z vyššího studia, kteří se věnují francouzštině, uspořádali již tradiční "Den frankofonie". Cílem a motivem je přiblížit mladším spolužákům, co si pod pojmem frankofonie mohou přesně představit. Vyjma samotného světového jazyka, který si studenti vyzkoušeli v kurzovém koutku pro začátečníky, se mohli zapojit například do soutěžního kvízu o frankofonii nebo si zahrát oblíbenou hru Francouzů – pétanque. Ti odvážnější se pak převtělili do virtuálních dresů francouzských fotbalových týmů a zahráli si i legendární počítačovou hru FIFA.

Užitečný den se záchranáři

izs1Integrovaného záchranného systému. V rámci užitečného setkání s celou řadou velmi praktických ukázek se studenti zcela konkrétně dozvěděli, jaká je hlavní náplň jednotlivých složek a mohli si i prohlédnout i příslušné speciální vybavení i výzbroj. Na stanovišti zdravotnických záchranářů si tak připomněli nejdůležitější zásady poskytování první pomoci i zkusili součinnost při nepřímé srdeční masáži. Od kriminalisty se pak dozvěděli, jakým způsobem jsou na místě činu zajišťovány stopy a také si vyzkoušeli sejmutí otisků prstů.

Milý pozdrav z Holandska

maki1Velmi rádi sdílíme zdravici od naší dřívější studentky Markéty Mičkové. "Jsem právě ve třetím ročníku bakalářského studia v oboru Psychologie na Radboud University v holandském městě Nijmegen. Můj program mě moc baví. Nad rámec studia se navíc účastním i inspirativního Honours Programme, v jehož rámci se realizuje stáž na jednom z výzkumných institutů Radboudu. Zde spolu s mým supervisorem právě pracujeme na výzkumu pro snižování diskriminace vůči imigrantům v Holandsku, což je motivující.

Přijímačky 2024 - přehledy přijatých

dipsy logo velke 13
Vážení uchazeči, zákonní zástupci,
níže naleznete odkazy (PDF) na výsledkové listiny (pro 4L a 8L studium) přijímacího řízení v termínu jaro 2024.
Zákonné zástupce přijatých uchazečů žádáme, aby nám neprodleně obratem potvrdili, zda jejich syn / dcera ke studiu opravdu nastoupí (do pátku 17. května), stačí stručným sdělením mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
Uchazeč má totiž právo se případně vzdát práva na přijetí (nutno písemně do 20. května).

Pochvala za excelentní biologii

valkova fotoV konkurenci čtyř desítek vrstevnic a vrstevníků se v závěru dubna stala naše mladá nadaná studentka Anna Válková (Sekunda) celkovou vítězkou okresního kola tradiční Biologické olympiády. Prvním místem se zároveň kvalifikovala do krajského finále, které se uskuteční ve druhé polovině května v Ústí nad Labem. Spolu se svou učitelkou přírodopisu Andreou Drašnarovou tak mají ještě čas některé dílčí věci v přípravě dopilovat. K Aničce od nás míří velká gratulace. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a budeme držet palce i v regionálním kole.

valkova foto

BIO Valkova 1misto okres 0420241

Ve zdravém těle zdravý duch

ov1Velmi pěkně se předvedly oba naše školní týmy v rámci nedávného okresního kola tradičního a populárního Olympijského víceboje "Odznaku všestrannosti" (pořádala litoměřická ZŠ Ladova), který u školní mládeže testuje úroveň pohybové fyzické zdatnosti. Jeden z našich týmů si dokonce vybojoval zasloužený postup do krajského finále, které se uskuteční v Klášterci nad Ohří. A vedle toho naši borci dosáhli i na mnoho dílčích individuálních úspěchů. Blahopřejeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.

ov1

ov2