GYMNÁZIUM LOVOSICE

Rozumná volba 
střední školy 

Logo školy

GYMLOVO Newsletter

2017/2018 číslo 1


Flag Portugal

Na zkušené u kolegů v portugalském Portu

Pro letošní rok se podařilo dohodnout spolupráci se školou Conservatório de Música z portugalského Porta. Výjezdní skupina více než dvacítky našich studentů navštívila Portugalsko v konci února, mladé portské hudebníky budeme pak u nás hostit v dubnu. A další mezinárodní aktivity připravujeme v rámci blížícího se programu Erasmus+.

Porto 2018

Krušné hory

Krušnohoří - studium přírodovědy v projektu 

Naše gymnázium je nově zapojeno do projektu "Krušnohoří - nová krajina, nové příležitosti", který zaštiťuje pražské VŠCHT, technická univerzita Bergakademie ze saského Freibergu a Výzkumný ústav hnědého uhlí v Mostě. Jedná se o studijní výjezdy, exkurze, workshopy, stáže, výzkum v terénu i přeshraniční spolupráci.


Prevence

Finále GYMLOVO 4U, soutěže pro základní školy

V únoru jsme přivítali letošní finalisty vědomostně-zážitkově-sportovní soutěže pro základní školy GYMLOVO 4U. Čtrnáct týmů se vrhlo do úkolů z dějepisu, angličtiny, fyziky nebo chemie i dalších oborů. Samotné "Grande finále" pak obstarala měřená opičí překážková dráha v tělocvičně.

Finále GL 4 U

Snowboard2

Snowboardistka se předvedla na olympiádě

Naše Terciánka Eliška Krobová hájila barvy Ústeckého regionu při tradiční Olympiádě dětí a mládeže, kterou hostil Pardubický kraj, a to ve snowboardingu. Ve své disciplíně se rvala statečně, brala celkové páté místo.

Eliška Krobová

Chemie

Hodiny moderní chemie v pokusech

Také letos nás navštívili vysokoškoláci z pražské VŠCHT, aby gymnazistům předvedli tradiční projekt pro střední školy s názvem Hodiny moderní chemie. Prezentace se snaží přiblížit různé obory chemie interaktivní praktickou formou, a to s množstvím zajímavých pokusů, které objasňují nejnovější poznatky chemie a ukazují využití v každodenním životě.

Moderní chemie

Economy

Profesor Pirk hovořil nejen o kardiochirurgii

Žáky z vyššího studia navštívil v rámci biologického semináře elitní český kardiochirurg, pan profesor Jan Pirk z prestižního pracoviště IKEM v Praze, který pohovořil o své životní cestě k medicíně a příklonu právě k oboru kardiochirurgie. Bylo poučné poslechnout si zkušenosti této špičky českého lékařství.

Profesork Pirk

Odbíjená

Dívčí krajská reprezentace ve volejbale

Statečně se pral se soupeřkami školní dívčí volejbalový tým, který reprezentoval barvy GYMLOVO v regionálním přeboru středních škol v Jirkově. Naše děvčata zde předváděla velmi solidní i obětavou hru. Při finále Ústeckého kraje se představilo celkem šest nejlepších celků.

Odbíjená okres

Logická ol

Logiku naši studenti ovládají na jedničku

Výborným umístěním ve druhé desítce celkového pořadí se prezentoval kvartán Michal Drašnar v celostátním finále Logické olympiády, které se uskutečnilo v Míčovně Pražského hradu. Kvalifikovala se do něj pětašedesátka těch zcela nejlepších ze základních a regionálních kol, přičemž Michal zde soutěžil jako vítěz za Ústecký kraj.

Michal Drašnar

ETwinning

Aktivita v eTwinningu - spolupráce s Italy

Projektové skupiny našich sekundánů a vrstevníků ze základní školy Scuola Internazionale Europea z italského Turína právě dokončily další z projektů tzv. eTwinningu, tentokrát s názvem Getting to know each other (Poznáváme se navzájem). Přínosem bylo nahlédnutí do kultury jiného národa i procvičování angličtiny.

ETwinning

Piano

Koncerty pro záchranu hudebního nástroje

Školní pěvecký sbor Tutti Pazzi inicioval vznik dlouhodobého projektu určeného na opravu ceněného koncertního křídla značky Scholze Warnsdorf, jehož je škola historicky vlastníkem, a které je bohužel již dlouhá desetiletí v dezolátním stavu. Úvodní benefiční koncert se povedl, další aktivity vedoucí k opravě a záchraně nástroje pokračují.

Záchrana piána

odkaz na web školy       odkaz na facebook školy       e-mail školy
www.gymlovo.cz facebook gymlovo gymlovo@gymlovo.cz