Copyright 2018 - Custom text here

Zahajujeme bližší spolupráci s házenou

logolovciPodpisem rámcového ujednání vstupuje v platnost nově partnerství mezi naším gymnáziem a sportovním klubem HK FCC Město Lovosice! Podle společného vyjádření ředitele školy Marka Buška a šéfa klubu Vojtěcha Srby by užší spolupráce mohla do budoucna oběma stranám postupně přinést zejména vyšší všeobecný zájem a ohlas ze strany široké veřejnosti a další zviditelnění práce obou subjektů. Kooperace by tak měla mířit mj. zejména do marketingu, prezentací, pořádání veřejných akcí, náborů nových žáků a hráčů či do součinnosti v pedagogicko-trenérské činnosti. "Jako jedni z mála v republice máme nově status regionálního házenkářského centra, rádi bychom tak i ve spolupráci s gymnáziem nabídli mladým nadějným hráčům házené z celého regionu nejen zvýšenou sportovní péči, ale k tomu i rozumnou volbu střední školy a studia," uvedl k tomu za házenkáře Vojtěch Srba. Dle jeho slov by spolupráce mohla postupně zvýšit zájem, počet i následnou kvalitu mladých talentovaných hráčů, kteří do Lovosic za házenou jako sportem přicházejí. Na druhou stranu škola v uvedené aktivitě spatřuje další ze způsobů v oblasti oslovování budoucích vhodných uchazečů o studium. "Již nyní jsou u nás žáci, kteří spojují studium s intenzivním tréninkem, přišli sem do Lovosic za sportem, zároveň zde přes týden internátně bydlí a studují. A pokud další takoví případně vyhoví kritériím přijímacího řízení, nevidíme žádný problém, aby jich do budoucna bylo více," podotkl ředitel školy. Lovci hodlají s gymnáziem spolupracovat i na programech, akcích a projektech podporujících zájem zdejší veřejnosti a mladých lidí o sport a pohyb obecně. Obě strany deklarovaly společný zájem na vhodném rozvoji sociálně-komunitních aktivit ve městě a okolí, chtějí nalézat další nové možnosti v oblastech podpory popularizace sportu a pohybu se spojením všeobecného středoškolského vzdělávání.

logoGYMLOVOHKLOVCI

NEWSLETTR