Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Oblíbený školní Den poezie již potřetí

logopoezie3Stejně jako v jiných letech se povedlo předmětové komisi češtiny (za součinnost děkujeme učitelkám Jitce Musilové a Vlastně Karfíkové) nakonec i tentokrát zdárně připravit a realizovat Den poezie (naše škola tuto akci organizovala v uplynulých letech již dvakrát, vždy za aktivní účasti žáků z okolních lovosických základních škol), letos obligátně v "online" dálkové variantě. Nicméně patřičnému "lesku" aktivity to snad moc neubralo 🙂 Uznání a poděkování patří všem našim zapojeným studentkám i studentům. Ti se inspirovali tématem letošního ročníku "Konec a počátek", které pochází z básně významné básnířky - nositelky Nobelovy ceny Wislawy Szymborské. Sekundáni tak tvořili například limeriky, akrostichy, básně v obraze, pokusili se dokonce i o sonet. Žáci třetího ročníku pak tvořili poetické pohlednice, vytvořené texty společně četli a diskutovali o nich, autoři objasňovali, jak je myšlenky napadly.

denpoezie1

denpoezie2