Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Týden vědy a techniky letos na aktuální téma

logoakademievedKaždým rokem v tuto dobu tradičně navštěvovali žáci biologických seminářů odborná pracoviště různých ústavů Akademie věd ČR (AV), když pro tento školní rok nabídla AV logicky alespoň část různých zajímavých i atraktivních přednášek dálkovou formou online. Výhodou bylo, že se tak tohoto festivalu vědy a techniky mohli zúčastnit i žáci ostatních tříd. Biologický seminář (třídy 3. A a Septima) tak zhlédl velmi přednášku na aktuální téma o virech s názvem "Kde se tady berou? Vznikl Covid v labu?". Studenti se zde dozvěděli informace o původu virů, jejich mutacích či o podobnosti jednotlivých druhů koronavirů. V plánu je nyní i i návštěva sršního hnízda (třída Prima) a přednáška pro biologický seminář 4.A a Oktávy (na téma: Kmenové buňky a jejich potenciální využití v biomedicíně). Jsme rádi za tuto možnost, za administraci aktivit směřuje poděkování učitelce biologie Ivě Řezníčkové.

ŠKOLNÍ ČASOPIS