Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Výuka tělocviku distančně ze Středohoří i Sněžky

logooutdoor3Zajímavá úvodní várka fotodokumentace se nám sešla v rámci podzimního aktuálního kola "Tělocvikářské online výzvy", kterou pro své ročníkové skupiny připravil učitel tělesné výchovy Jiří Willner. "Vyjdi, vyběhni nebo vyjeď na kole (dle svých možností a chuti) nějaký kopec a z jeho vrcholu vyfoť své oblíbené město. Může to být město, které máš rád, ve kterém bydlíš, případně chodíš do školy nebo jsi dříve chodil. Zároveň zaznamenej trasu, kde bude uveden datum, převýšení a počet zdolaných km. Lze zaznamenat ručně na papír, nebo pomoci chytré GPS aplikace ve svém mobilu (Runtastic, Garmin, Polar atd.). A možno klidně i vytvořit jedinečný snímek (západ či východ slunce nad městem, obzorem, nějaký podzimní úkaz, kontrast barev, můžete vyfotit někoho při nějaké meditační/relaxační póze z jógy nebo i své kolo či běžecké boty 🙂 Fantazii se meze nekladou, " tak znělo celé zadání.
Ze slaných reakcí i snímků studentů máme radost, rozhodně v přírodě na čerstvém vzduchu a stranou ruchu měst nezaháleli. Děkujeme za to!

vyzva2 tomas jehlik

didttv1

didttv2

didttv3

didttv4

didttv6

didttv5

Plavali jsme za město, Evropský týden sportu

logoplavani22Do zajímavé sportovní pohybové aktivity s názvem Evropský týden sportu se pod záštitou ČOV zapojila i naše škola, když některé naše tělocvikářské skupiny v poslední zářijový den aktivně absolvovali svůj předmětový blok v lovosickém městském bazénu. A zde každý účastník odplaval sto metrů v rámci plavecké soutěže mezi jednotlivými městy. Zpestření hodin tělesné výchovy rozhodně kvitujeme.

platv7

platv8

plavTV1

plavTV3

Jak se vlastně žije v Dubaji?  My už víme

logoemiraty1Zajímavé postřehy ze života na „Blízkém Východě“ v hodině zeměpisu
„Jak lze například vystavět umělý ostrov, jak se správně a vhodně obléci ve Spojených arabský emirátach a jak lze poznat bohatství pouze dle SPZ na vozidle?“  To a ještě mnohem více se naši žáci naší Kvarty dozvěděli v uplynulých dnech ve vyučovací předmětové hodině Zeměpisu, kdy se uskutečnila zajímavá beseda. Koronavirus totiž donutil jednoho z našich absolventů gymnázia, Jakuba Chmelaře, k návratu domů z Dubaje, kde několik let žil a pracoval. Ten se v zajímavé debatě podělil o své zkušenosti a zážitky s našimi studenty a odpovídal na jejich dotazy. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací. Například jaké jsou náklady na život v Dubaji, jaké světové rekordy země drží, jaká místa a atrakce stojí za to navštívit, nebo jak nynější pandemie naprosto a zásadně změnila toto turisticky a hospodářsky atraktivní město. Děkujeme Jakubovi za návštěvu a přejeme brzký návrat do jeho dnes již domova v Emirátech.
Nela Kožáková (Kvarta) a Hana Jansová (učitelka zeměpisu)

emiraty1

emiraty2

Chemikům děkujeme za sponzorský dar škole

logocovid19aNejvětší lovosický zaměstnavatel (společnost LOVOCHEMIE, a. s.) daroval v těchto dnech našemu gymnáziu dva kusy interiérových samoobslužných bezdotykových dezinfekčních stojanů (v celkové hodnotě takřka deset tisíc korun). V tuto chvíli je tak budova školy vybavena obdobným zařízením na každém svém podlaží. Za uvedený sponzorský dar jsme logicky velmi rádi, děkujeme! Dosavadní úspěšné spolupráce s místní chemičkou i její podpory si vážíme.

stojan1

stojan2

Výtvarná výchova akčně, šijeme roušky, batikujeme

logorouska1Velmi agilním způsobem prožili poslední hodiny výtvarné výchovy naši Sekundáni (pod vedení paní učitelky Jozefíny Štěpánové), kteří se bez bázně a hany pustili ve vyučování uvedeného předmětu do originální výroby ochranných roušek a stylového barvení triček batikováním. Chválíme aktivitu i finální zpracování vzniklých výrobků.

batik11

batik4

batik5

batik6

batik8

batik9

batimk7

Založení spolku přátel školy - prosba o podporu

logosps1

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

po založení školního SRPŠ pro letošní školní rok vás nově žádáme o dílčí peněžní příspěvek na činnost Spolku přátel GYMLOVO, a to ve výši 300 korun na žáka za školní rok.
Jen pro úplnost připomínáme, že takto získané finanční prostředky využíváme v plné šíři k další podpoře školních a mimoškolních aktivit studentů školy (kurzy, testování, stáže, výjezdy, reprezentace, soutěže, projekty, odměny za soutěže, turnaje, materiální podpora různých studentských aktivit, startovné na soutěžích, podpora odborné činnosti, podpora mezinárodních spoluprací atd), vždy v souladu se vzdělávacími potřebami našich gymnazistů.
Preferujeme logicky bezhotovostní převod na bankovní účet (číslo účtu: 294918502 / 0300 ČSOB) pod variabilním symbolem žáka (je každému přiřazen, pokyn jste obdrželi do EDUPAGE). Do poznámky pak uveďte i jméno a příjmení Vašeho dítěte.

Mgr. Marek Bušek, ředitel školy

ŠKOLNÍ ČASOPIS