Copyright 2019 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

The Human Body - Praha

lebka1Exkurze do Prahy – The Human Body.

Také naše škola se rozhodla využít pozvánky na výstavu The Human Body.  V pondělí 2. 4. odpoledne se 22 žáků z prvních a čtvrtých ročníků vydalo do Prahy.  Nezúčastnili se pouze zájemci o biologii, ale i studenti, kteří o této (zvláštní) kontroverzní výstavě slyšeli a chtěli posoudit vystavené exponáty i z estetického hlediska.

Výstavou nás provázel student 3. lékařské fakulty UK. Naši žáci si během tří hodin, které utekly jako voda, detailně prohlédli kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány, krevní oběh a další části lidského těla. Exponáty jsou v různých pozicích a studenti si uvědomili, co se děje v jejich těle při běžném pohybu nebo při sportu. Zajímavá byla i názorná ukázka poškození lidského těla vlivem špatného životního stylu.

Výstava nikoho nepohoršovala a většina účastníků ji hodnotila kladně. Obzvlášť spokojeni byli maturanti z biologie, protože si zopakovali celou anatomii a fyziologii člověka.

humanbody2102

Search

f t g m

                      NEWSLETTR

                      FACEBOOK