Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Lovosické gymnázium se stane součástí německého dějepisného projektu

ZWANGSARBEIT - Jedná o přeshraniční spolupráci, která mapuje historii války německém pohraničí

LOVOSICE - Kladné odezvy se dočkalo Gymnázium v Lovosicích v podobě zařazení do německého dějepisného projektu, který bude realizovat projektová skupina s názvem Zwangsarbeit z Regensburgu.

V minulých dnech totiž předmětová komise němčiny na lovosickém gymnáziu obdržela z kontaktní databanky v Řeznu pozitivní informaci o potvrzení účasti školy. "Téma druhé světové války je nejen v německé historii stále velmi aktuální. Navíc projekt hledal školu právě z území Ústeckého kraje. Jsme proto rádi, že to zatím jde dobrou cestou," uvedla k tomu němčinářka gymnázia Monika Vrbová. Podle jejích dalších slov jsou podobné aktivity velmi prospěšné i v rámci mezipředmětových vztahů, kdy se zde například vhodně kombinuje dějepis, německý jazyk a případně také dílčí základy společenských věd.

Koordinátor projektu za německou stranu Jacob Venuss ze skupiny Zwangsarbeit k tomu doplnil, že v těchto týdnech se očekávají ještě jednání s různými nadacemi a politickými subjekty v Německu ohledně konkrétních forem financování. V květnu letošního roku by mělo být známy již přesné obrysy a podoba vzájemné spolupráce.

Search

f t g m

                      ŠKOLNÍ ČASOPIS

                      FACEBOOK