Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Krajský přebor školních družstev v šachu

Ve středu 18. ledna 2011 se konalo na 16. ZŠ Albrechtická v Mostě krajské kolo přeboru škol v šachu. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev středních škol ze sedmi okresů Ústeckého kraje. Po urputném zápolení skončilo družstvo chlapců lovosického gymnázia na sedmém místě. S tímto výsledkem můžeme být velmi spokojeni, protože jsme měli v losování smůlu a hráli jsme většinou s mnohem silnějšími soupeři. Pro porovnání jsou přiloženy sestavy družstev i s RTG všech soutěžících (RTG = bodování šachistů podle výsledků na soutěžích).

sachysta

Pavel Kovařík, jediný registrovaný šachista (RTG 1550) vyhrál i nad hráči s RTG přes 1900 a byl v počtu vítězných partií na 1. šachovnici čtvrtým nejlepším soutěžícím. Celému družstvu ve složení Pavel Kovařík (Tc), Marcel Matuška (Ok), Antonín Galle (Kn), Vojtěch Pail (1.B) a Jaromír Kaplan (4.A) děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Přehled vzájemných utkání v jednotlivých kolech naleznete v příloze (xls).