Copyright 2019 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Den poezie, děkujeme lovosickým školám

logopoet4Po loňské zdařilé premiéře se ve druhé polovině listopadu (23.11.) naše gymnázium znovu přidalo ke každoročnímu festivalu Den poezie (připomíná narození Karla Hynka Máchy a oslavuje básně, básníky i básnířky). I letos byl pro zájemce připraven atraktivní program - kreativní dopoledne založené na výtvarné, literární a hudební tvorbě pod vedením žákyň maturitních ročníků. Workshopy vedli

naši absolventi - Anna Vopletalová (nyní účinkuje v muzikálu v Divadle Kalich) a Tomáš Hart (současný student DAMU). Mladí gymnazisté i hosté z lovosických základních škol (díky za účast i přístup) nejprve vytvářeli básnické texty (sonet, koláž či volný text) a poté je dále ztvárnili - zhudebnili, zpracovali výtvarně či zdramatizovali. Ohlasy byly bezprostřední: ".. díky za skvělou příležitost sdílet společný zážitek z tvorby, bylo to super, perfektní spolupráce s úžasnými lidmi, má to svůj smysl, skvělé..". FOTO: Laura Husáková (Sexta).

denpoez1

denpoez2