Copyright 2019 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Sametová revoluce v projektovém dni

logo17listopadaTaké naše škola se v rámci nedávného projektového dne pestrou škálou mnoha vzdělávacích i poznávacích aktivit fakticky přihlásila k odkazu třicátého výročí zlomového 17. listopadu 1989. V úvodní části nechyběla vedle odpovídající "revoluční" výzdoby budovy a četných naučných stanovišť (Berlínská zeď, samizdatové divadlo, hodina slovenštiny, hudební scéna

80. let atd.) například ani výuka psaní na psacím stroji, praktická ukázka branné výchovy a připravenosti či slavná píseň Modlitba pro Martu. Druhou část programu pak tvořil blok v sále Centra Kultury Lovoš s projekcí, kde v závěru vystoupil a pohovořil bratr protirežimního písničkáře Karla Kryla Jan. A spolu s ostatními školami jsme v lesoparku u Labe připravili i nesoutěžní sportovní běžeckou štafetu se symbolickým názvem "30 kol na Osmičce". Akce se povedla, za koordinaci a přípravu celé akce děkujeme paní učitelce Daně Nosovské stejně jako všem zapojeným kantorům i studentům.

17listopada

17listopadb