Copyright 2020 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Metropole nad Seinou francouzštináře nadchla

logoparis2Více než tři desítky našich studentů francouzštinářů navštívily v uplynulém týdnu francouzskou metropoli Paříž a zážitků je nyní opravdu spoustu. V úvodní den nechyběl výstup na slavnou Eiffelovu věž, Invalidovna s hrobkou Napoleona Bonaparta či Latinská čtvrť s nejstarší francouzskou univerzitou Sorbonnou a letos vyhořelou katedrálou Notre Dame. Následně výprava zamířila

do Versailles, přepychového zámku francouzských králů, cestou se zastavila i v La Defense (moderní čtvrť přezdívaná pro množství mrakodrapů „pařížský Manhattan“). Gymnazisté viděli také Montmartre, která je pro své křivolaké a úzké uličky rájem umělců. A zde se nachází také slovutná bazilika Sacre Coeur s romantickým pohled na město. A v nabitém programu se dále objevily i další perly, jako je Vítězný oblouk, Champs-Elysées, centrum George Pompidou či Musée du Louvre s legendární Monou Lisou. Atraktivní návštěvu metropole pak uzavřela večerní projížďka lodí po řece Seině. Výjezd se povedl i líbil, za přípravu poznávací akce děkujeme učiteli francouzštiny panu Lukáši Jedlinskému.

paris201911a

paris201911b