Copyright 2019 - Gymnázium Lovosice - škola pro váš budoucí rozvoj

Moliérova klasika Lakomec se povedla

logomoliereV počátku prosince hned tři naše třídy (Prima, Tercie a 1. A) postupně navštívily v litoměřickém divadle tradiční, nicméně velmi originálně zpracovanou, klasickou dramatickou Moliérovu hru Lakomec v podání pražského Divadla Radka Brzobohatého. Studenti byli nadšeni, velmi dobře se bavili, představení označovali shodně jako skvělé. Nejlepší byl podle nich výkon herce v hlavní roli Harpagona, který bavil doslova

celé divadlo. Kam až může vést chorobná závislost na majetku? Může být opravdu smyslem života jen jeho hromadění? Takových Harpagonů, kteří jsou schopni pro peníze udělat cokoli, nechat si zničit přátelské a mnohdy i rodinné vztahy, potkáváme dodnes spousty. V komedii plné úsměvných zápletek a nedorozumění se jim s klidem zasmáli a prožili zadostiučinění, také naši žáci.

divadlo 122018 Prima

Search

f t g m

                      NEWSLETTR

                      FACEBOOK