logosjier22Právě v těchto dnech se uskutečňuje pravidelný školní zimní lyžařský kurz lovosického gymnázia, a to v naší tradiční lokalitě malebného Benecka v Krkonoších. Přízeň počasí je pro letošek sice velmi vrtkavá, od slunečných paprsků až po deštivé přeháňky, nicméně nastavený program se prozatím daří zdárně plnit. Nechybí tak obligátní výcvik na sjezdových i běžeckých lyžích ani výuka snowboardu. V rámci výukových bloků účastníci dále využívají sjezdové tratě celého střediska i blízké běžecké trasy ve směru na nedaleké Horní Mísečky (rozcestí Na Rovince, Třídomí, Janova hora, Přední Žalý a okolí). Sněhu je naštěstí také dostatek. A co je zejména potěšitelné, tak atmosféra v rámci celého kolektivu (Sekunda, Kvinta a 1.A) je při letošním pobytu na horách velmi korektní a přístup žáků příkladný. Skol!

benecko1

benecko2